Elemanyonlendir.com | Temizlik Hizmetleri

Sık Sorulan Sorular


Sende Eleman Yönlendir'e temizlikçi olarak kaydolarak yüzlerce temizlikçi arasına katılabilirsin. İstediğin gün ve saatler arasında sana uygun temizlik işlerine gidebilirsin. Çalışmaya başlamak için aşağıdaki soru ve cevapları okuduktan sonra başvuru formunu doldurman yeterli.

Eleman Yönlendir bir temizlik şirketi ya da işveren değil, gündelik temizlikçileri temizlikçi arayanlarla buluşturan bir platformdur. Kullanımıza sunulan bir web sitesi ve mobil uygulamadır.
Aşağıdaki sık sorulan soruları okuduysanız ve şartlar sizin için uygunsa ekranın altındaki "Temizlikçi OL" butonuna tıklayarak açılan başvuru formuda devam ederek karşınıza çıkan soruları cevaplayarak kaydolabilirsiniz.
En az 22 En Fazla 49 yaşında olmanız gerekmektedir.
Her işte çalışma saatleri farklılık göstermektedir. Günlük çalışma saatleri 4 ila 9 saat arasında değişmektedir. Sahiplendiğiniz işin süresi kadar çalışmak zorundasınız. Herhangi bir yavaş çalışma durumunda telafi talep edilebilir.
Her işte kazandığınız ücret saate göre ve işin yerine göre farklılık gösterebilemektedir. Aldığınız ücret günlük ortalama 400 ila 1.200 TL arası işin saatine göre değişmektedir. İşi alırken kaç para kazacağınızı görebilmektesiniz. Örneğin 4 saatlik işlerde 450-650 TL arası bir ücret kazanırken 8 saatlik işlerde 750-1000 TL ücretler kazanabilirsiniz. Ücretler işin yerine ve gününe göre artabilmektedir.
Ödemeler genelde nakit olmakta olup içerde bakiyeniz oluşması durumunda her ayın 5. günü banka hesabınıza havale yolu ile alabilirsiniz. (İşletmemizde %10 Stopaj vergisi kesintisi yapılmaktadır.) Bu süreç zarfında nakit işler alarak da bakiyenizdeki alacak tutarından komisyon tutarını düşebilirsiniz.
Haftada en az 2-3 gün iş sahiplenip gidiyor olması gerekmektedir. Daha az çalışan kişilerin kaydı iş almaması durumunda silinecektir.
Temizlik işlerini kendiniz uygulamamız üzerinden direkt olarak aldığınız için kendinize yakın gidebileceğiniz yerdeki işleri sahiplenebilirsiniz. Bir ufak hatırlatma: işler kısa sürede sahiplenilebilir. Erken davran ve daha fazla kazan!
Bakiye firmamızdaki alacak/verecek tutarınıza verilen isimdir. Yeni kayıtların ilk işlerini nakit alabilmeleri için en az 200 TL tutarında firmamıza bakiye yatırmaları gerekmektedir. Bu bakiye tutarı nakit işlere gidildikçe kullanılmaktadır. Bakiye tutarını anlık olarak uygulamamızdan takip edebilirsiniz. Nakit işlerde komisyonu müşteriden bizim adımıza aldığınız için komisyon tutarı siz iş alırken bakiyenizden düşülür. En son kaydınız silinirken bakiye dahil tüm ödemeniz firmamıza zarar verdiğiniz bir iş olmadığı sürece yatırılır.
Kayıt olduktan sonra size vereceğimiz ve kullanımını tarif edeceğimiz mobil uygulamamız yardımı ile kendi gideceğiniz günlük işleri görebilir ve sahiplenebilirsiniz.
Gittiğiniz temizlik işlerinde vakit yettiği sürece herşey dahildir. Ev sahiplerinden ekstra bir ücret talep edilmez. Herhangi bir iş için ekstra ücret talep edilmesi yasaktır. Varsa yapamadığınız işleri lütfen kayıt olurken belirtin ( ütü, yer silimi yemek gibi ).
Genelde iş başlangıç saatleri 9 olmakla beraber sahiplendiğiniz işin üzerinde farklı bir saat varsa yazmaktadır. İşin saatinden 15 dk önce temizlik yapılacak adreste hazır bir şekilde olmanız gerekmektedir. Geç kalınmalardan kaynaklı iş iptalleri ya da şikayetlerde temizlikçiden uğranan zarar yada komisyon kadar kesinti yapılmaktadır
Gidemeyeceğiniz işleri sahiplenmemeniz gerekmektedir. Satın aldığınız / sahiplendiğiniz işleri geri bırakmanız mümkün değildir. Haber vermemeniz durumunda işin toplam ücreti kesilir. Haber verip işin başkasına verilmesi durumunda ise sadece komisyon tutarı temizlikçiden kesilmektedir. Sahiplenilen işlere haber verilmeden gidilmemesi durumunda işin toplam tutarı kadar kesinti yapılmakla beraber kaydınız kalıcı olarak silinmektedir.
Sahiplendiğiniz işlerde işi alır almaz ev sahibini arayacak teyit etmeniz ve geleceğinizi haber vermeniz gerekmektedir.
Müşteri talep etmedikçe malzeme götürmezsiniz. Yalnız malzeme götürme şansınız varsa kayıt esnasında belirterek ek ücret karşılığı malzemeli temizlik işlerinide sahiplenebilirsiniz.
Müşterilerimizin üyelik esnasında vermiş oldukları bildiler kontrol ediliyor. Bekar evlerinde güvenli bulunmuyor ise hizmet verilmiyor verilse bile anahtarı teslim etmeleri talep edilmektedir. Herhangi bir durumda Eleman Yönlendir ekibini haberdar etmen yeterlidir
Şikayetin durumunda göre telafi çalışması veya ücret kesintisi uygulanabilir. Gittiğiniz işlerde evden çıkmadan önce müşterinin onayını almanız gerekmektedir.
Size belirtilen saatten fazla bir çalışma süresi istenilirse ve var olan saatlerde herhangi bir yavaş çalışma yapmadı iseniz; saati 300 TL den uzatabilirsiniz.
Evet. Müşterinin numarasını istemek, kendi numaranızı ev sahibine vermek ya da herhangi bir şekilde aynı adreste ya da müşterinin yardımı ile herhangi bir temizliğe gitmenin para cezası vardır. Böyle bir durumun tespiti halinde Mesafeli satış sözleşmesi ve İş hukuku kapsamında ilamlı ve ilamsız haciz işlemleri firmamız tarafından başlatılmaktadır.
Tam gün işlerde öğle yemeğini gittiğinzi evler karşılamaktadır. 5 saat ve daha az olan çalışmalarda zorunlu değildir.
2014 yılı Nisan ayında yürürlüğe giren günlük sigorta kanunu gereği ev sahipleri dilerse SMS ya da E-Devlet üzerinden günlük kaza sigortanızı yapabilirler. Eleman Yönlendir'in herhangi bir sorumluluğu yoktur.
Malesef, temizlik işlerine kendi imkanlarınız ile gitmektesiniz.
Yol parası size ait olmaktadır. Ev sahibinden talep edilmesi yasaktır. Uzak yerlerdeki işleri sahiplenmemeye özen gösteriniz.
Tabii çevrenizde temizlik işinde çalışmak isteyen kişilere bizi önererek para kazanabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle yazılı oalrak iletişime geçiniz.

Ev Temizliği İş İlanları Aramaları


Günlük temizlik işi arıyorum, ev temizliği iş ilanları, gündelik temizlik iş ilanları, günlük temizlik iş ilanları, Günlük ev temizlik is ilanları, Günlük temizlik işi arıyorum, Günlük Ev temizlik is ilanları, Günlük temizlik işleri, ev temizliği iş ilanı, Günlük temizlik is ilanları, Günlük temizlik işi, Günlük Ev temizliği is ilanları

Yüksek Kazanç

Elemanyönlendir’le ayda 7500 TL’ye varan kazanç sağlayabilirsin.

Özgür Çalışma Saatleri

Kendi programını kendin belirle, istediğin gün ve saatlerde çalış.

Düzenli Ödeme

Haftalık kazancın her çarşamba banka hesabına yatar.